Samsung Galaxy S telefonumda karşılaştığım sorunu servise göndermeden önce arızanın gerçekleştiği anı videoya aldım. (Bu yazıyı ilk kez 05.05.2012 tarihinde yayınladım.)

Servise verildikten sonra daha önce yaşadığım HP Teknik Servisi Rezaleti gibi olmaması için Servis sonuçlarını da burada paylaşacağım.

[Yazının buradan sonrası 12.05.2012 Tarihinde Güncellendi.]

Yukarıdaki videoda arızası çok net şekilde görülen telefonumu aşağıdaki not ile birlikte 07.05.2012 tarihinde “LOJIK ILETISIM ELEKTRIK ELEKTRONIK”‘e teslim ettim. İşin en güzel yanı da aşağıdaki notun çıktısını alarak bizzat yazılı kağıt ile birlikte verilmesini sağladım. Not aynen şu şekildeydi:

İlk kez 22 Şubat 2012 tarihinde olmak üzere o tarihten beri belirsiz zaman aralıklarında ve belirsiz koşullarda cihaz kendi kendine kapanıyor ve açılmıyor. Güç tuşunu kullanarak ya da pilini çıkararak telefon kapatılıp açıldığında telefona ait tüm ayarların, rehberin vs kayıtlı smslerin gittiğini, SD card’ı okumadığını, 3G bağlantısı kuramadığını ancak wallpaper ve uygulamaların durduğunu görüyoruz. Fabrika ayarlarına döndürülünce bu özellikler kullanılabiliyor ancak giden veriler geri gelmiyor. Bu sorun sürekli tekrarlanıyor. Sorunun gerçekleştiği anda çekilmiş videosu şu adreste mevcut: http://www.mustafabugra.com/genel/samsung-galaxy-s-arizasi/

Korktuğum başıma geldi ve sanıyorum ki hiç bir Samsung yetkilisi (tıpkı HP Teknik Servisinde yaşadığım gibi) notumu dikkate almadı ve 7-8 dakikasını ayırarak sorunun çektiğim videosunu izlemedi.

10.05.2012 tarihinde telefonumun tamirinin tamamlandığı haberini aldım ve ancak 12.05.2012 tarihinde servise bırakan annem aracılığıyla telefonu LOJIK ILETISIM ELEKTRIK ELEKTRONIK isimli Samsung Servisinden teslim aldırttım.

“Onarım Descr” kısmında onarım açıklaması olarak “anakart değişimi” yazıyordu. Bataryasının dolu olduğundan emin olduktan sonra ilk açma girişimimde bulundum. VE NE YAZIK Kİ ESKİSİNİ ARATACAK ŞEKİLDE TELEFON ARTIK HİÇ AÇILMIYOR. Açılma girişiminde bulunan telefon 3-5 kez açılma girişiminde bulunup sonunda açılmamanın daha güzel bir fikir olduğuna karar vermiş olacak ki doğrudan kapanıyor. Bundan sonra tekrar açma girişimlerinizde ise hiçbir tepki vermiyor. Aşağıda telefonun son halinin videosunu görebilirsiniz.

[Buraya Video Gelecek]

Telefonu 14.05.2012 tarihinde kendi iş vaktimden feragat ederek bizzat kendim servise götüreceğim. Bu rezaletin de gelişmelerini aktarmaya devam edeceğim. Samsung Cihaz alacakların dikkatine sunarım.

[GÜNCELLEME 26.09.2012]

Güncellemeyi unutmuşum yazıyı devam ediyorum:

Lojik iletişim’e tekrar götürme şansım olmadı. Kendilerini aradığımda artık Samsung cihazlara garanti hizmeti vermediklerini anlaşmanın sona erdiğini söylediler. Sanıyorum ki gider ayak samsung’dan para koparmak amacıyla kurban ettikleri müşterilerinden biri oldum. Daha sonrasında telefonu garanti kapsamında KVK’ya götürdüm. KVK’da cihazı teslim alan bayan daha önceden anakartının değiştirilmemiş olduğunu söylediğinde Lojik İletişim’in Beni ya da Samsung’u muhtemelen dolandırmış olduğu kanısına vardım. Cihazı KVK’ya teslimimden yaklaşık 5-7 gün sonra cihazı anakartı değişmiş olarak teslim aldım. Yaklaşık 3 aydır sorunsuz olarak kullanıyorum. Lojik iletişimin bu dolandırıcılığı hakkında bilgi sahibi olmanızı isterim.

 

Bu yazı bugün 0 kere olmak üzere toplam 3,900 kere okundu.