Samsung Galaxy S Arızası (Güncellendi:26.09.2012)

Samsung Galaxy S telefonumda karşılaştığım sorunu servise göndermeden önce arızanın gerçekleştiği anı videoya aldım. (Bu yazıyı ilk kez 05.05.2012 tarihinde yayınladım.)

Servise verildikten sonra daha önce yaşadığım HP Teknik Servisi Rezaleti gibi olmaması için Servis sonuçlarını da burada paylaşacağım.

[Yazının buradan sonrası 12.05.2012 Tarihinde Güncellendi.]

Yukarıdaki videoda arızası çok net şekilde görülen telefonumu aşağıdaki not ile birlikte 07.05.2012 tarihinde “LOJIK ILETISIM ELEKTRIK ELEKTRONIK”‘e teslim ettim. İşin en güzel yanı da aşağıdaki notun çıktısını alarak bizzat yazılı kağıt ile birlikte verilmesini sağladım. Not aynen şu şekildeydi:

İlk kez 22 Şubat 2012 tarihinde olmak üzere o tarihten beri belirsiz zaman aralıklarında ve belirsiz koşullarda cihaz kendi kendine kapanıyor ve açılmıyor. Güç tuşunu kullanarak ya da pilini çıkararak telefon kapatılıp açıldığında telefona ait tüm ayarların, rehberin vs kayıtlı smslerin gittiğini, SD card’ı okumadığını, 3G bağlantısı kuramadığını ancak wallpaper ve uygulamaların durduğunu görüyoruz. Fabrika ayarlarına döndürülünce bu özellikler kullanılabiliyor ancak giden veriler geri gelmiyor. Bu sorun sürekli tekrarlanıyor. Sorunun gerçekleştiği anda çekilmiş videosu şu adreste mevcut: http://www.mustafabugra.com/genel/samsung-galaxy-s-arizasi/

Korktuğum başıma geldi ve sanıyorum ki hiç bir Samsung yetkilisi (tıpkı HP Teknik Servisinde yaşadığım gibi) notumu dikkate almadı ve 7-8 dakikasını ayırarak sorunun çektiğim videosunu izlemedi.

10.05.2012 tarihinde telefonumun tamirinin tamamlandığı haberini aldım ve ancak 12.05.2012 tarihinde servise bırakan annem aracılığıyla telefonu LOJIK ILETISIM ELEKTRIK ELEKTRONIK isimli Samsung Servisinden teslim aldırttım.

“Onarım Descr” kısmında onarım açıklaması olarak “anakart değişimi” yazıyordu. Bataryasının dolu olduğundan emin olduktan sonra ilk açma girişimimde bulundum. VE NE YAZIK Kİ ESKİSİNİ ARATACAK ŞEKİLDE TELEFON ARTIK HİÇ AÇILMIYOR. Açılma girişiminde bulunan telefon 3-5 kez açılma girişiminde bulunup sonunda açılmamanın daha güzel bir fikir olduğuna karar vermiş olacak ki doğrudan kapanıyor. Bundan sonra tekrar açma girişimlerinizde ise hiçbir tepki vermiyor. Aşağıda telefonun son halinin videosunu görebilirsiniz.

[Buraya Video Gelecek]

Telefonu 14.05.2012 tarihinde kendi iş vaktimden feragat ederek bizzat kendim servise götüreceğim. Bu rezaletin de gelişmelerini aktarmaya devam edeceğim. Samsung Cihaz alacakların dikkatine sunarım.

[GÜNCELLEME 26.09.2012]

Güncellemeyi unutmuşum yazıyı devam ediyorum:

Lojik iletişim’e tekrar götürme şansım olmadı. Kendilerini aradığımda artık Samsung cihazlara garanti hizmeti vermediklerini anlaşmanın sona erdiğini söylediler. Sanıyorum ki gider ayak samsung’dan para koparmak amacıyla kurban ettikleri müşterilerinden biri oldum. Daha sonrasında telefonu garanti kapsamında KVK’ya götürdüm. KVK’da cihazı teslim alan bayan daha önceden anakartının değiştirilmemiş olduğunu söylediğinde Lojik İletişim’in Beni ya da Samsung’u muhtemelen dolandırmış olduğu kanısına vardım. Cihazı KVK’ya teslimimden yaklaşık 5-7 gün sonra cihazı anakartı değişmiş olarak teslim aldım. Yaklaşık 3 aydır sorunsuz olarak kullanıyorum. Lojik iletişimin bu dolandırıcılığı hakkında bilgi sahibi olmanızı isterim.

 

Published by

mustafabugra

Systems Engineer

25 thoughts on “Samsung Galaxy S Arızası (Güncellendi:26.09.2012)”

 1. Benim telefonumda da aynı sorun mevcut. Henüz servise veremedim ama en kısa zamanda götüreceğim. siz herhangi bir sonuca ulaşabildiniz mi ?

 2. ben de samsung galaxy s kullanıcısıyım. benim sorunum ise kimseyle konuşmadıgım halde arkadaşlarım beni aradıklarında numaram sürekli meşgul çalması ve benim telefonum çalmadıgı halde beni arayanlar kısmına girdigimde defalarca arandıgımı görüyorum bu sorunu nasıl çözebilirim lütfen yardımcı olur musunuz ?

  1. Merhaba,
   Bu tür durumlar genellikle gelen çağrıları engellemeniz sonucu oluşuyor diye biliyorum. “Call Blocker” tarzı herhangi bir engelleme uygulamasını kurmadıysanız telefonunuzun Ayarlar > Arama Ayarları bölümündeki “Otomatik Reddet” bölümünü kontrol ediniz. Eğer bu sorun tek bir kişiye özel olarak gerçekleşiyorsa kişiyi engellemiş olabilirsiniz bu durumda da kişinin üzerine basılı tutarak Kişiyi engelleme seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Şu an için aklıma gelenler bunlar. Sonrasında sorununuzun çözülüp çözülmediğini paylaşırsanız alternatif arayabiliriz.

 3. merhaba aynı modelde aynı sorunu bende yaşıyorum 10. ayda başladı benim sorunum da videoda kendi telefonumu gördüm resmen1 telefonu teknosadan aldım bugün 3.kez garantiden geldi 10 dakika dolmadan tekrar aynı…servis fişinde 3.kez yazılım güncelleyip geri gönderiyorlar daha doğrusu fişte yazan o açıp baktıklarından bile emin değilim ama neyse.teknosada elemanlar tamamen umursamaz gidin şikayet edin diyorlar.iade talebinde bulunduğum için mi böyle yapıyorlar bilmiyorum ama telefondan da teknosadan da tiksindim resmen !

  1. Merhaba,
   Benim telefonumun da sorunu yaklaşık olarak birinci yılının sonlarına denk gelmişti. Hala aynı sorunla karşılaşıyorsanız videosunu çekerek onların dolduracağı servis formu yerine kendi kelimelerinizle sorunu tarif ettiğiniz bir yazıcı çıktısını teslim edebilirsiniz. (Benim yaptığım gibi.) Ya da şikayetvar gibi bazı sitelerde sesinizi duyurmayı deneyebilirsiniz ki Samsung o sitedeki şikayetlere kulak veriyor diye biliyorum. Sorun yazılımsal değil donanımsal bir sorun. Ben servise vermeden yazılım güncellemelerini kendim yapmıştım. Herhangi bir çözüm sağlamadı. Servis sonuçlarını paylaşabilirseniz sevinirim. Galaxy S ya da herhangi bir Samsung Cihaz alacak olanlara faydalı olabilir. Geçmiş olsun.

 4. bişi sorcam aynı sorun benimde başıma geldi anakart değişimi dediler ve bundan 600 liraya kadar para istediler sizdende bi para istedilermi böyle bi olayda

   1. benimkide garanti kapsamında ama neden istediler bilmiyorum dış panelinde çatlak var dediler ben o çatlakların koruyucu kaptan olduğunu söledim vs. teşekkür ederim yinede

 5. merhaba arkadaşlar benımde galaksi s kendi kendine kapanıyor açıyorum açılır açılmaz kapanıyor. hafıza kartını ve sim kartı çıkartıyorum açıyorum bir saat kadar açık kalıyor sonra kapanıyor gene telefoncu arkadaşlarda sorunu bulamadı şimdiden teşekkürler

  1. Garantisi devam ediyorsa garantiye götürün derim. Garantisi bittiyse bile garantiye götürerek arıza tespit için danışabilirsiniz. Sadece arıza espit için çok yüksek bir ücret isteyeceklerini sanmıyorum. (Servise verip fiyat çıkınca tamir istemediğinizi söylerek mesela)

 6. Slm arkadaşlar bende galaxs s kulanouorum nenim tlfn kapandi bir daha acilmadi ve ben bes tane tamirciye götürdüm kimse yapamadi acilinca samsung yazisi cikiyor be degisem bosi ypk hep oyle yardomci olursaniz sevimnirom tskler

  1. Merhaba Mesut Bey,
   Donanım ya da yazılım tabanlı bir sorun olabilir, emin değilim. Ancak ben olsam önce telefonun yedeğini alıp fabrika ayarlarına çevirirdim. Sorun devam ederse donanım tabanlıdır. Bu durumda da servise götürmeniz gerekir.

 7. Merhaba samsung galaxy s kullaniyorum yurtdisindan aldm videoda oldugu gibi benm telde de ayni sorun birde usb depolama birimi zarar gördü diyor kapanmaya zorla diye uyari geliyor tamam diyorum ama kapanmiyor cok sonra kendiliginden kapaniyor jarj aliminda bir sorun yok ne yapabilirim

 8. slm bn de galaksi s kullanıyorum bnm tel kapanoyo tel şarjdayken hiçbir şey yok ama çıkarınca kapanıyo neden olabilir bataryadan olabilirmi şarjda tutmuyo

 9. slm bn de galaxy s kullanıyorum bndede aynı sorun var, fakat ayrı bir sorun daha çıktı tel. meşgule veriyor tüm arayanları meşgule veriyor. çozumunu bilen lütfen yorum atsın…..

 10. Ben de Galaxy S kullanıcısıyım.Benim telefonun da kapanıyor.Hatta açılıyor sonra tekrar kapanıyor.Şarj oluyor ama şarjdan çıkınca tekrar kapanıyor.Aynı sorun mudur? Anakartın değişmesi mi gerekli yoksa fabrika ayarlarını sıfırlasak düzelir mi ? Acil cevap çok zor durumdayım !!

 11. Slm benim telefonum galaxy gtı 9070 telefon sürekli donma ypyor ekran bazen kararıyor bazen geliyor arama yptğm zaman bi iki kelime konuşuyorum yelefom òyle kalıyor donuyoe ne ypyr byle acaba

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.